2 years ago

Drony, czyli samoloty bezzałogowe, zwykle stosuje się w strefach bitewnych do bombardowań względnie w celach szpiegowskich.

Okazuje się aczkolwiek, że wcale dopuszczalne jest ich rola w niedalekiej przyszłości nad Nowiutkim Jorkiem. Twój dron.

Drony, jakie mogą być bogatej wielkości - od momentu rozmiarów samolotu pasażerskiego do odkurzacza - mają zdolność latania na bardzo atrakcyjnej wysokości, nagrywania celuloidów wideo oraz wystrzeliwania pocisków.

Już chwilowo w Nowym Jorku zainstalowanych jest tabun kamer, dzięki jakim NYPD może eksplorować, co dzieje się na ulicach. Drony zwiększyłyby możliwości opieki, gdyż kamery dane w nich są w stanie zarejestrować wiele pierwiasteków, w tym twarze przechodniów czy rejestracje aut. Póki co policja powątpiewa, że ich wykorzystuje.

"Zawsze sprawdzamy odkrywcze technologie - oznajmił rzecznik prasowy NYPD Paul Browne. - Drony nie istnieją już niczym oryginalnym. Nawet Brookstone obstrzyga sprzedaje. Przyglądaliśmy się im, ale nadal ich nie testowaliśmy".

Jednak prasa nastąpiła w posiadanie kręgi między wydziałem NYPD ds. walki spośród terroryzmem a Federalną Administracją Lotnictwa (FAA), z której wypływa, że NYPD parówa FAA o siła używania "samolotów bezzałogowych jako narzędzi domagania prawa".W drony 1 z ostatnich wywiadów komisarz policji Ray Kelly przyznał również, że w sytuacji definitywnej NYPD byłoby w stanie zestrzelić stalowy ptak.

Drony są w tej chwili używane do nadzorowania bezpieczeństwa w odmiennych miastach i państwach.

CBS2 twierdzi np., że jest w posiadaniu zapisów filmowych z protestów, jakie kilka miesięcy temu miały miejsce w Polsce. Były one zarejestrowane za pośrednictwem małego drona, kto może latać kilkadziesiąt metrów nad głowami przechodniów.

2 years ago

Drony mogą pomóc służbom ratowniczym w przeprowadzaniu akcji ratunkowych na przestrzeni katastrof naturalnych - informuje New Scientist.

W trakcie potężnych dron tragedii naturalnych - tego typu jak tajfun Haiyan, który na początku listopada uderzył w Filipiny - najważniejszym ambarasem służb ratowniczych widnieje brak dokładnych wiedzy. Twój drony

Skuteczność niesionej wsparcia często zależy od czasu szybkości reakcji, i przy dużych placach dotkniętych przez niedoli samo zebranie wiedza nastręcza sporych bariery.

Ta niepewność czyni, że ratownicy częstokroć nie wiedzą, czy bezsprzecznie znajdują się w położeniu, gdzie ich prawa ręka jest najbardziej wartościowa.

System Orchid dysponuje za zadanie rozwiązać ten problem.

Ustrój będzie działał przez wzgląd skoordynowaniu zbierania określonych przez bezzałogowe drony i ich pytania przez program komputerowy, jaki będzie na bieżąco informował ratowników, gdzie sprawa wymaga najszybszej ingerencji.Kluczowym elementem farmaceutyku jest oprogramowanie, jakie składa się spośród serii programów współpracujących ze sobą. Nieliczne sterują dronami, pozostałe przesiewają zebrane wiadomości a jeszcze różne dokonują analizy rezultatów. Orchid korzysta lecz i z danych spośród dronów, ale i z naziemnych urządzeń czy mediów społecznościowych - na przykład stacji pogodowych czy odwołań umieszczanych na Twitterze.

Głównym zadaniem projektów jest monitorowanie palących zmian sytuacji. Demiurga przekonują, że architektura na przykład po wejściu pogorszenia jakości powietrza na jakimś rewirze, sugerującej wyciek gazu z pobliskiej manufaktury, mógłby uruchomić drony, które następnie dostarczyłyby większej ilości danych.

Obecnie twórcy skupiają się na poprawieniu efektywności systemu. Czyli przede wszystkim dokładne określnik priorytetów działań w różnych sytuacjach.