2 years ago

Ukazuje się więc badanie, dlaczego i odkąd kiedy wszystko co lata i będzie w stanie rejestrować obraz jęliśmy nazywać właśnie ano.

Tutaj sprawa wydaje się dość oczywista - wszystkiemu „winne” siła, stosujące drony raz po raz częściej w imprezach militarnych, oraz środki masowego przekazu nagłaśniające wszystkie takich wydarzenia. I aczkolwiek historia maszyn kongruentnych z definicją UAV jest bardzo, nader długa, zainteresowanie ze strony zwykłych interesantów pojawiło się wówczas stosunkowo niedawno, oraz i dość migiem niezbyt oczywisty natomiast atrakcyjny skrót pozostał zastąpiony przez wielce nowocześniej brzmiące słowo-klucz - dron. Basta spojrzeć na dzieje wyszukiwani w Google - pierwsze przystępne „piki” pojawiły się nieopodal 2010 roku, społem z wiadomościami o ofiarach ataku drona w Pakistanie a od tego czasu niemal jednym ciągiem rośnie. W tym samym czasie gloria hasła „UAV” ciągle maleje i aktualnie jest na szczeblu prawie sześciokrotnie mniejszym niż „drone”. Co ciekawe, żaden spośród najpopularniejszych newsów odnośnie dronów i UAV nie dotyczył użyć cywilnych - każde były związane spośród wojskiem i ciężko się dziwić, iż wiele osób kojarzy zdalnie sterowane szybujące maszyny raczej spośród narzędziem zagłady aniżeli z czymś, co może się mnie przydać w życiu.

dron

Drony już teraz jesteśmy w stanie jednak odnaleźć jakby w każdej tematyce życia, w której pozostaną one jakikolwiek, wręcz najmniejszy sens (wtedy zamiast sensu ich przydatność mierzy się po prostu tzw. na czasie factor). Pomijając aktualnie wspominane wielokrotnie przemoc i niemal dokładnie setki militarnych zaordynowań, drony doskonale spełniają się obecnie poniekąd w reklamach natomiast marketingu. W STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ takie maszyny zaczęto wykorzystywać chociażby w pobliżu sprzedaży nieruchomości aż do fotografowania i nagrywania wideo oferowanych apartamentów.

Skoro można przez to fotografować budynki, wolno sfotografować praktycznie komplet - szczególnie w miejscach trudno udostępnionych czy z perspektywy, jakiej uzyskanie w regularnych warunkach byłoby niepraktyczne. Takie projekty nie mają na celem często wyłącznie artystycznych dokonań i nagabują się z reklamą w internecie, jak chociażby w momencie drona Nokia Copter, który służył aż do promocji możliwości fotograficznych Lumii 1020. Poniektórzy eksperci twierdzą poniekąd, że to przed chwilą drony są sąsiednią „wielką rzeczą”, jaka zmieni podejście aż do wykonywania zdjęć a będzie to idealny biznes zarówno gwoli fotografów, jak i korporacji, które dostarczą najważniejszych do tego celu urodzeń. Dron może być oraz nie tyle nadrzędnym bohaterem reklamy, co szarym pracownikiem - coraz więcej reklam kręconych jest przed momentem z wykorzystaniem kamer zamontowanych na tych małych latających obiektach.

2 years ago

Przedsiębiorstwo Google zwróciła się do Federalnej Komitet Łączności o zgodę na testy bezzałogowych samolotów, które mają przynosić bezprzewodowy dost

Biznes Google zwróciła się do Federalnej Jury Łączności o zgodę na testy bezzałogowych samolotów, które mają umożliwiać bezprzewodowy dostęp aż do internetu - peroruje Gazeta Wyborcza.

drony

Pamiętnik przypomina, że w kwietniu tego roku kalendarzowym firma kupiła startup o nazwie Titan Aerospace produkujący drony, jakich głównym zadaniem znajduje się wykonywanie doskonałej form fotografii powierzchni Roli.

Google planuje posłużyć się te bezzałołogowe samoloty także jako stacje przekaźnikowe zapewniające radiowy dostęp do sieci, zwłaszcza w tychże obszarach, gdzie stare metody zawodzą. Biznes właśnie złożyła konstatacja do Federalnej Komisji Łączności z prośbą o pozwolenie na testy tej technik. Miałyby one uzyskać przez 180 dzionki i rozpocząć się natychmiast 6 października. Spośród wniosku, do jakiego dotarł portal ArsTechnica, wynika, że pomiary mają odbywać się na terytorium stanów Albuquerque a Nowy Meksyk. Jak wiadomo, że drony są przesyłać i odczuć sygnały radiowe w paśmie 910-927 MHz oraz 2, 4GHz do 2, 414 GHz. Jakie w detalach dane mają istnieć przesyłane i spośród jaką prędkością - nie wiadomo.

Google eksperymentuje też spośród dronami transportowymi, jakich zadaniem ma egzystować dostarczanie towarów zamówionych przez internet. W ramach patentu Wing (skrzydło) stanęła cała gama prototypowych samolotów bezzałogowych nazwany Tail Sitter (siadający na ogonie). Niskie maszyny mają bodziec śmigłowy i postać skrzydła. Startują prosto i dosłownie lądują na ogonie, skutkiem tego nazwa. Kiedy acz wzbiją się w powietrze, pochylają się do przodu i odpływają jak samoloty odrzutowe.