2 years ago

Ukazuje się więc pytanie, dlaczego i od chwili kiedy wszystko co lata i będzie w stanie rejestrować obraz rozpoczęliśmy nazywać właśnie naprawdę.

Tutaj sprawa istnieje dość oczywista - wszystkiemu „winne” przemoc, stosujące drony raz za razem częściej w imprezach militarnych, oraz massmedia nagłaśniające wszystkie takowych wydarzenia. I jakkolwiek historia maszyn godziwych z definicją UAV jest bardzo, niezmiernie długa, zainteresowanie ze strony zwykłych interesantów pojawiło się przed chwilą stosunkowo niedawno, tudzież i dość prędko niezbyt oczywisty a atrakcyjny skrót zostawił zastąpiony przez w dużym stopniu nowocześniej brzmiące słowo-klucz - dron. Basta spojrzeć na przygodę wyszukiwani w Google - pierwsze przystępne „piki” pojawiły się nieopodal 2010 roku, co do jednego z wiadomościami o ofiarach ataku drona w Pakistanie a od tego czasu niemal jednym ciągiem rośnie. W tym samym czasie gloria hasła „UAV” ciągle maleje i w tym momencie jest na stanie prawie sześciokrotnie mniejszym niż „drone”. Co ciekawe, żaden spośród najpopularniejszych newsów odnośnie dronów i UAV nie dotyczył zaordynowań cywilnych - każde były związane spośród wojskiem i ciężko się dziwić, iż wiele osób wiąże zdalnie sterowane lecące maszyny raczej spośród narzędziem zagłady aniżeli z czymś, co może się naszej firmie przydać w życiu.

Drony już teraz zdołamy jednak odnaleźć mało co w każdej płaszczyźnie życia, w której posiadają one jakikolwiek, poniekąd najmniejszy sens (wtedy zamiast sensu ich przydatność mierzy się po prostu tzw. modny factor). Pomijając nuże wspominane wielokrotnie przemoc i niemal dokładnie setki militarnych przeznaczeń, drony doskonale spełniają się obecnie sam w reklamach tudzież marketingu. W STANY ZJEDNOCZONE takie maszyny zaczęto wykorzystywać chociażby pod ręką sprzedaży nieruchomości aż do fotografowania i nagrywania wideo oferowanych mieszkań.

drony

Skoro można przez to fotografować budynki, jest dozwolone sfotografować praktycznie całość - szczególnie w miejscach trudno udostępnionych czy z perspektywy, jakiej uzyskanie w regularnych warunkach byłoby niedopuszczalne. Takie projekty nie mają na celem często wyłącznie artystycznych dokonań i podmawiają się z reklamą w internecie, jak chociażby w momencie drona Nokia Copter, który służył aż do promocji możliwości fotograficznych Lumii 1020. Poniektórzy eksperci twierdzą co więcej, że to przed momentem drony są sąsiednią „wielką rzeczą”, jaka zmieni podejście aż do wykonywania zdjęć tudzież będzie to idealny biznes zarówno gwoli fotografów, jak i przedsiębiorstw, które dostarczą najsolidniejszych do tego celu wyjść. Dron może być dodatkowo nie tyle nadrzędnym bohaterem reklamy, co szarym pracownikiem - coraz więcej reklam kręconych jest przed chwilą z wykorzystaniem kamer zamontowanych na tych nieuczciwych latających obiektach.

2 years ago

Jednostka Google zwróciła się do Federalnej Komitet Łączności o zgodę na testy bezzałogowych samolotów, które mają gwarantować bezprzewodowy dostęp aż

Interes Google zwróciła się do Federalnej Komitet Łączności o zgodę na testy bezzałogowych samolotów, które mają dawać bezprzewodowy dostęp aż do internetu - ciągnie Gazeta Wyborcza.

Pamiętnik przypomina, że w kwietniu tego r. firma kupiła startup o nazwie Titan Aerospace produkujący drony, jakich głównym zadaniem wydaje się wykonywanie doskonałej klasy fotografii powierzchni Gleby.

dron

Google planuje wyeksploatować te bezzałołogowe samoloty także jako stacje przekaźnikowe zapewniające radiowy dostęp do netu, zwłaszcza w tychże obszarach, gdzie antyczne metody zawodzą. Biznes właśnie złożyła konkluzja do Federalnej Komisji Łączności z prośbą o pozwolenie na testy tej technik. Miałyby one być w użyciu przez 180 dzionki i rozpocząć się w tej chwili 6 października. Spośród wniosku, do jakiego dotarł portal ArsTechnica, wynika, że pomiary mają odbywać się na terytorium stanów Albuquerque natomiast Nowy Meksyk. Bez wątpienia, że drony posiadają przesyłać i odczuć sygnały radiowe w paśmie 910-927 MHz oraz 2, 4GHz do 2, 414 GHz. Jakie dokładnie dane mają istnieć przesyłane i spośród jaką prędkością - nie wiadomo.

Google eksperymentuje też spośród dronami transportowymi, jakich zadaniem ma znajdować się dostarczanie towarów zamówionych przez internet. W ramach patentu Wing (skrzydło) wstała cała gama prototypowych samolotów bezzałogowych nazwany Tail Sitter (siadający na ogonie). Małe maszyny mają bodziec śmigłowy i konfiguracja skrzydła. Startują prosto i dosłownie lądują na ogonie, przeto nazwa. Kiedy acz wzbiją się w powietrze, pochylają się do przodu i ciekną jak samoloty odrzutowe.