Restrukturyzacja kredytów według sprawdzonego doradcy pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z przeróżnych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób postępowania jest bardzo przybliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odrobinę zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w jasny i logiczny sposób określić własne dochody i co w naszym przypadku jest nader ważne wydatki powiązane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poduszka pieniężna.

Z kolei gdy zobaczymy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie zbliża się do sumy dochodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji bowiem zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych problemów finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszty związane z komornikiem będą wyższe niż bieżące koszty jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do banku.