Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Renomowany tygodnik o problematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dowody statystyczne z których wypływa dość niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swojego obciążenia. Jest to powodem dużej ilości tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. W przypadku gdy nie opłaca swych zobowiązań to właściwie w każdym banku dostaje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak skomplikowane sytuacje.

Zasadniczym typem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich fundamentalną zaletą jest to, że nikt nie kontroluje danych znajdujących się w tzw. bazach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym wypadku jest porozumienie nawiązane pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub działkę to o takową pożyczkę możemy się starać.