ltucgileu

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany magazyn o tematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wynika dość niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz to więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego własnego zadłużenia. Jest to powodem wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest stosowna pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie zwraca swoich zobowiązań to faktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak karkołomne sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową mocną stroną jest to, że nikt nie weryfikuje danych znajdujących się w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie zawarte pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Więc też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o takową pożyczkę mamy możliwość się starać.