vikrrginia

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Renomowany dwu tygodnik o tematyce finansowej opisał w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wynika dość niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz więcej Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swojego obciążenia. Przyczynia się do dużej ilości tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest stosowna pomoc. Jedną z dróg wyjścia z kłopotów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na taką pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W krótkim paragrafie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Wówczas gdy nie spłaca swych zobowiązań to właściwie w każdym miejscu otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne ze względu na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak skomplikowane sytuacje.

Zasadniczym rodzajem pomocy z jakiej mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich kluczową mocną stroną jest to, że nikt nie weryfikuje informacji znajdujących się w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie zawarte pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o taką pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.