Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która to choć raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który to zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, jaka została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki żeby taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której wejście mogą mieć tylko i wyłącznie banki. Wchodzą do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy określonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to otrzymujemy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość uzyskać bez weryfikacji informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i bardzo często posiadają spore spóźnienia. Powinno się tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.