aiida85k8k0m

Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Przebywamy w systemie konsumpcyjnym. Damy radę to uchwycić każdego poranka, lustrując telewizję, wędrując po Internecie i analizując codzienną prasę. Z każdego obszaru atakują nas oferty marketingowe, które nakłaniają do kupna nowego auta lub nowego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było ostatnim krzykiem technologii, dziś jest już stare. W jaki sposób damy radę coś nabyć jeśli nasze honorarium na to nie daje szansy. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie jesteśmy w stanie zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów kredytowych, które to są proponowane na naszym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym wypadku jest hasło oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle ważne, iż na tego typu dokumencie są widoczne możliwe obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Wówczas gdy bank zobaczy takową wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego dochodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takie są udzielane najczęściej przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.