Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo świeżą ofertą na naszym rynku usług kredytowych. Chociaż w swej konstrukcji przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Pozostaje jednak wskazać na szereg istotnych rozbieżności.

1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać kwotę postulowanej pożyczki. Gdy przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.

Weryfikacja zdolności kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i sprawdzenia osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociażby statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie obsługiwany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieznacznie odrębnych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem możności weryfikacji potencjalnej osoby która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do głównego sprzętu którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym potrzebne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki