andita2ol

Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Przebywamy w systemie konsumpcyjnym. Mamy możliwość to zarejestrować każdego dnia, oglądając tv, wędrując po Sieci i analizując bieżącą prasę. Z każdego miejsca napastują nas oferty reklamowe, które nakłaniają do kupna nowego pojazdu lub nowoczensego telewizora. To co jeszcze rok temu było ostatnim krzykiem technologii, w tej chwili jest już anachroniczne. W jaki sposób jesteśmy wstanie coś zakupić jeśli nasze honorarium na to nie zezwala. Wspaniałym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie mamy możliwość zadać zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych produktów finansowych, które to są przedkładane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Fundamentalnym zagadnieniem w tym wypadku jest termin oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że na ogół jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Jeżeli bank widzi takową wzmiankę to jasnym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego dochodu (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są udzielane na ogół przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.