Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym okresie całkiem popularnym zagadnieniem. Opinie na jej temat pozostają jednakże całkowicie różne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które przestrzegają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią wiążą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przekazywanych pożyczek zabierali mieszkania biednych osób.

Rzeczywistość jawi się być jednakże nieco bardziej skomplikowana niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób ogólny danego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron zdaje sobie sprawę pieczołowicie na co się decyduje.
pozyczka hipoteczna
Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równorzędne podmioty, która to to reguła zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w danej wysokości a druga strona obiecuje ją zwrócić w wyznaczonym okresie, razem z pobocznymi odsetkami i kosztami.
pozyczka hipoteczna
Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma uprawnień banku (np. nie będzie w stanie sprawdzać pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie zapisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta struktura od strony prawnej.