Współczesne budownictwo prowadzi z „wielką płytą”

Przed nabytkiem mieszkania pozostajemy przed wieloma priorytetami. Podstawowym spośród nich jest wybór między ofertami mieszkań nowych oraz tychże pochodzących z sektora wtórnego. W niedawnych dekadach zanotowano ubytek dostępności wnętrz w PRL-owskich blokach. Kojarzy się to pewno z wieloma zaletami pochodzącymi z nabytku pomieszczeń z deweloperów. Poniżej przedstawimy fundamentalne zalety oraz korzyści obu owych rozwiązań.

Przewagi i cechy rynku pierwotnego

Miejsca w obecnych blokach są stawiane w oparciu o nowoczesne podejścia technologiczne. W zauważalny sposób przenosi się więc na dostatek ich stosowania. Wnętrza pomieszczeń są przeważnie raczej nieskomplikowane do urządzenia, zaś ich system jest należycie dokładnie pomyślany. Po zakupie nieruchomości potrzebujemy raptem ją dokładnie wykończyć (większość nowych pomieszczeń wyszukuje się w stanie deweloperskim). Podaje się, ze nakład wykończenia nowego mieszkania to ok. 1000 zł/metr, jednak wydatki mogą być szalenie zróżnicowane. Zamiast czynić z góry niedokładne liczby, warto przeznaczyć 20 sekund na określenie kosztów wykończenia gniazdka, używając Kalkulatory Budowlane.

Kolejną właściwością nowego budownictwa jest modernistyczna baza sąsiedztwa. Naokoło nowoczesnych gmachów prędko stają nowoczesne garaże, handle oraz obszary gier dla dzieci. Przyległe środowisko najczęściej wygląda zdecydowanie czyściej niż w wypadku pobliża bloków z wielkiej płyty. Niektóre ostatnio powstałe osiedla są jednocześnie zamknięte, co zwiększa zaufanie mieszkańców oraz podkreśla ich komfort bytowania. Występuje dodatkowo osąd, iż część miasteczek nowoczesnych bloków (chociażby tych nieograniczonych) jest nader zaciszniejsza niźli przestrzenie osiedli z wielkiej płyty. Zależy to naturalnie od lokalizacji, natomiast biorąc pod uwagę nagminnie stosowany monitoring wewnątrz hermetycznego osiedla dodatkowo stale obecną ochronę, ciężko sobie wyobrazić bezpieczniejsze osiedle.

Nie bez znaczenia jest jeszcze ładny wystrój klatek schodowych, które w niczym nie udają tychże pochodzących ze starych, wielokrotnie niesprawnych zabudowań. Potrzebne windy i komfortowe otoczenie stwarzają, iż w teraźniejszym budownictwie żyje się dużo przyjemniej. Jest toteż potrzebne podobnie dla akcjonariuszy, którzy planują wydzierżawić osobiste innowacyjne pomieszczenie. Olśniewające sąsiedztwo oraz odmienna aranżacja lokum z pewnością wpłynie na podwyższenie wartości podnajmu gniazdka.

Warto też pamiętać, że inwestorzy zdobywający własność z rynku pierwotnego nie potrzebują wpłacać podatku od czynności cywilno-prawnych (kiedy ma to znaczenie w wypadku własności z sektora drugoplanowego). Cena tego podatku to równowartość 2 proc. wartości nieruchomości. W praktyce muszą zawsze zrefundować podatek VAT (ustalony w wartości mieszkania), poprzez co praktyczna danina na rzecz skarbówki jest jednakże znacznie większa, aniżeli w wypadku sektora drugoplanowego.

Peryferyjnym pozytywem jest też fakt, iż obecne wnętrza pozostają objęte kilkuletnim stanem gwarancyjnym. Jakiekolwiek uszkodzenia tudzież defekty w mieszkaniu, które nie nastały na wskutek niewłaściwej eksploatacji, muszą być wyremontowane poprzez dewelopera. Dla inwestora będzie to kolejne ubezpieczenie obiecujące, że w przyszłości nie czekają go niezaplanowane wydatki. W obecnym miejscu należałoby dodać również o skromnych kwotach powiązanych z eksploatacją domu. Nowiuteńkie domy nie będą potrzebowały remontu poprzez mnóstwo latek, co przełoży się na odczuwalne zmniejszenie opłat na kapitały remontowe. Nowe rozwiązania budowlane sprawiają jeszcze, iż kwoty za rozgrzewanie stają się nadzwyczaj symboliczne.

Jedynym prawdziwym defektem bieżącego rozwiązania pozostaje wartość nieruchomości. Pomieszczenia w nowoczesnych budynkach stale są wartościowsze niż owe pochodzące z rynku niepierwotnego. Za te same banknoty potrafimy zakupić potężniejszą, używaną parcelę, która będzie ponadto znaleziona niedaleko centrum osiedla. Dla wybranych inwestorów felerem może być również potrzeba czekania na schronienie. Deweloperzy starają się nazbierać kupców również przed przygotowaniem całkowitego budynku. Zatem niemało inwestorów ogląda indywidualne gniazdko ledwo w rzucie. Na sfinalizowanie spraw oraz wprowadzenie się do mieszkania przyjdzie czasem oczekiwać choćby kilka lat.