Czy Czyszczenie BIK To Oszustwo?


Od czasu do czasu prawdopodobnie każdy znajduje w swej skrzynce mailowej ofertę od czasu „czyścicieli BIK”. Wówczas co Pan/Pani Bankier pisze, to firmy, które użyczają kredytów bez BIKu, w pewnym sensie wszystko za darmo, jest decyzja pozytywna, trzeba wpłacić jakąś opłatę przygotowawczą jak i również ma być uruchomiony kredyt, ale gdy przychodzi jakie możliwości do czego, to pragną jeszcze dodatkowych zabezpieczeń przy postaci nieruchomości albo np. zabezpieczenia w postaci dodatkowych 3 poręczycieli. Natomiast o ile zobowiązanie nie było spłacane terminowo, dane przetwarzane istnieją w BIK przez sezon 5-letni bez takiej potwierdzenia. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - mozna sprobowac tutaj

Fast niestety nie mamy kredytów bez BIK i tego rodzaju nie oferujemy, nasi prawnicy natomiast czyszczą historię kredytową tym osobom, które miały wcześniej problemy z kredytami, były poślizgi, opóźnienia, nawet czasami egzekucje komornicze. Sytuacja ta ma miejsce, jeśli zwłoka w spłacie zobowiązania przekroczyła 60 dób, a także upłynęło następne 30 dni od poinformowania klienta przez bank bądź SKOK zamiarze przetwarzania informacji i ich przekazania do odwiedzenia BIK. Żadne zabiegi prawne, „magiczne” dyskusje z bankami nie sprawią, hdy bank wykreśli Cię z BIK.

Zatem wszelkie ogłoszenia zapewniające możliwości usuwania niedobrych informacji z BIK „na żądanie” nie mają zasadach prawnych. Kwestie rejestrowania jak i również przechowywania danych historii kredytowania klientów banków rozstrzyga bez cienia wątpliwości Prawo bankowe - nie można wyczyścić danych znajdujących się w BIK. Likwidowanie danych z BIK jest zatem możliwe wyłącznie przy 3 sytuacjach: gdy uprzednio udzielona zgoda na podstawie wyżej wymienionego wyżej art.

BIK umożliwia sprawdzenie informacji dotyczących wszystkich aktualnych i historycznych zobowiązań finansowych klientów banków oraz SKOK-ów. BIK działa na regule wzajemności - dostęp do bazy danych mają ów podmioty, które takich informacji same dostarczają. Zakres wiadomości gromadzonych przez BIK zawiera tylko i wyłącznie zobowiązania z tytułu kredytów gotówkowych, hipotecznych, debetach czy także zobowiązaniach na kartach kredytowych. Ci, którzy nieterminowo regulują zobowiązania z tytułu płacenia rachunków za energię, telefon lub płatności leasingu, mandatów czy też faktur, mają możliwość znajdować się w rejestrze prowadzonym przez biura wiadomości gospodarczej. czyszczenie bik
Forum. siechnice. com. pl
Jednym z elementów raportów BIK istnieją szczegółowe informacje liczbie weksli kredytowych w podziale w rachunki zamknięte oraz otwarte. Informacje przekazane do BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ przechowywane są do chwili terminowej spłaty zobowiązania a także dodatkowo, na podstawie zgody wyrażonej przez klienta, przez okres nie dłuższy niźli 5 lat. Gromadzenie danych empirycznych przez BIK sprawia, iż proces uzyskania kredytu wydaje się być krótszy i prostszy.

Wskazane jest jednak zaznaczyć, że BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ potrzebuje takiej zgody tylko dla wpisów dobrze spłaconych kredytach, natomiast informacje zaległościach i opóźnieniach są gromadzone abstrahując od woli dłużnika. Dane BIK są przechowywane poprzez 5 lat po pierwotnego ostatecznej spłacie kredytu, i przez ten czas nie zaakceptować można ich usunąć oraz zmodyfikować. Mamy kilka modeli rozliczeń za usługę pucowania BIK, najczęściej spotykaną wydaje się ta, w której pobieramy opłatę za rozpoczęcie zlecenia przy kwocie 100 zł brutto i reszta (tj.