Restrukturyzacja kredytów- rady fachowców na bezzwłoczne wyjście z długów


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z różnorakich względów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób działania jest nader zbliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i narzuca konieczność lekko zmienionej taktyki działania. Właściwie jest kiedy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. świetnym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w zrozumiały i logiczny sposób wskazać swe dochody i co w naszym przypadku jest nader istotne wydatki powiązane ze spłacaniem naszych kredytów. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poducha finansowa.

Natomiast gdy zobaczymy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy zarobków to jest to znak alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych kłopotów finansowych. Powinniśmy posiadać świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszta powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż teraźniejsze koszty jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.