Restrukturyzacja kredytów- idealna droga do finansowej równowagi


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacaniu i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z rozlicznych aspektów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest niesłychanie zbliżony.

W którym czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga trochę zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest wówczas gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. znakomitym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w jasny i transparentny sposób wskazać swe przychody i co w naszym wypadku jest niesłychanie ważne wydatki związane ze spłacaniem naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie zbliża się do ilości dochodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem poważnych trudności finansowych. Musimy mieć świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem koszty związane z komornikiem będą wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.