Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej popularna nad Wisłą


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z rozmaitych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia działania jest nader zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i narzuca konieczność nieznacznie zmienionej taktyki funkcjonowania. Świetnie jest wówczas gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy wstanie w jasny i przejrzysty sposób stwierdzić swoje dochody i co w naszym wypadku jest niesłychanie ważne nakłady połączone ze spłatą naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poducha finansowa.

Natomiast gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy przychodów to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z rozpoczęciem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być źródłem poważnych kłopotów kredytowych. Musimy posiadać świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem ceny związane z komornikiem mogą być wyższe niż aktualne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.