Restrukturyzacja kredytów według sprawdzonego specjalisty pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się raz za razem większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem pokazują ostatnie analizy przeprowadzone przez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zobowiązań. Oznacza to, iż z każdym rokiem przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Mnóstwo ekspertów akcentuje to, iż jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Choć już w skali makro powoduje to bardzo szkodliwe rezultaty dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby nadmiernie zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie posiada środków finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat.

W niektórych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są relatywnie drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.