Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla przekredytowanych


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z rozlicznych względów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia postępowania jest bardzo przybliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odrobinę zmienionej taktyki postępowania. Dobrze jest kiedy prowadzimy własny domowy budżet w postaci formalnej np. wspaniałym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w zrozumiały i logiczny sposób stwierdzić własne zarobki i co w naszym wypadku jest nader ważne nakłady połączone ze spłacaniem naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poduszka finansowa.

Ale już gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy profitów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną znaczących kłopotów kredytowych. Powinniśmy posiadać świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem koszta powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż teraźniejsze wydatki jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.