Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego specjalisty pożyczkowego


Działam w dziedzinie finansowo- kredytowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak wielkim kłopotem w naszym polskim społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Dlatego też z czystym sumieniem mogę rzec, że najwygodniejszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu elementarnych aspektów. O tych przyczynach wskazuję niżej.

Restrukturyzacja w swym głównym znaczeniu definiuje modyfikację organizacji. W kontekście kredytów określa zmianę sposobu ich spłaty lub co w szeregu przypadków wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia każdego klienta, który to do mnie przychodzi jest z grubsza analogiczna. Rozpoczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wakacji. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po urlopie trzeba by zakończyć odnowienie domu. Ile bowiem możemy żyć w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego rodzaju cel również jest możliwość zaciągnąć jak pokazuje reklama pociągający kredyt.

W tym czasie odsłania się brak odpowiedzialności wielu użytkowników. Jako że bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie posiadało zasoby pieniężne na spłatę swych zaciągniętych pożyczek. Czasem dochodzą do tego strapienia życiowe np. strata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być skomplikowana. Dobrze jest gdy taka osoba nie później niż w takim momencie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie stosowne kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej skuteczna.

Przede wszystkim należy zainicjować rozmowy z bankami. Dzięki wprawnym negocjacjom zdołamy osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "trudny" czas. Dodatkowo jest szansa redukcji wysokości spłacanych rat a co za tym idzie zdołamy naprawić nasz domowy budżet.