Restrukturyzacja kredytów- zbiór informacji dla zadłużonych


Pracuję w dziedzinie finansowo- pożyczkowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak dużym kłopotem w naszym polskim narodzie jest sprawa długów. Stąd też z czystym sumieniem mogę rzec, iż najwygodniejszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu kardynalnych względów. O tych powodach wspominam poniżej.

Restrukturyzacja w swym głównym znaczeniu oznacza modyfikację organizacji. W kontekście kredytów implikuje modyfikację sposobu ich spłaty lub co często wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia pojedynczego odbiorcy, który to do mnie trafia jest z grubsza zbliżona. Rozpoczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wakacji. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po wczasach wypadało by wyremontować dom. Ile bowiem można egzystować w domu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego rodzaju cel także możemy zaciągnąć jak pokazuje reklama wspaniały kredyt.

W tym czasie objawia się niefrasobliwość dużej ilości użytkowników. Ponieważ bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w kolejnym miesiącu będzie posiadało środki finansowe na spłacenie swych zaciągniętych pożyczek. Niekiedy dochodzą do tego problemy życiowe np. utrata pracy i w takim przypadku sytuacja zaczyna być trudna. Dobrze jest gdy taka osoba najdalej w takim czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie właściwe kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim należy rozpocząć rozmowy z bankami. Dzięki sprawnym negocjacjom jesteśmy w stanie osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przeżyć "trudny" czas. Dodatkowo jest szansa redukcji poziomu spłacanych rat a co za tym idzie jesteśmy wstanie uporządkować nasz osobisty budżet.