Restrukturyzacja kredytów- porady fachowców na szybkie wyjście z zadłużenia


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z przeróżnych aspektów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest niesłychanie zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga trochę zmienionej taktyki działania. Świetnie jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w klarowny i przejrzysty sposób wyznaczyć swoje zarobki i co w naszym wypadku jest nader ważne koszty powiązane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poducha finansowa.

Z kolei gdy zobaczymy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości przychodów to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem znaczących trudności finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszta powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż aktualne koszty jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.