Restrukturyzacja kredytów- wspaniała droga do kredytowej stabilności


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z różnych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest bardzo zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione zapytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga lekko zmienionej taktyki postępowania. Dobrze jest kiedy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. znakomitym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy wstanie w klarowny i logiczny sposób wyznaczyć własne zarobki i co w naszym przypadku jest bardzo ważne nakłady związane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poducha finansowa.

Z kolei gdy widzimy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do ilości profitów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną znaczących trudności finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem nakłady powiązane z komornikiem będą wyższe niż aktualne koszty jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do banku.