Restrukturyzacja kredytów- zbiór wiedzy praktycznej dla zadłużonych


Działam w branży finansowo- kredytowej od dobrych parunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem zauważać jak wielkim problemem w naszym rodzimym społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Stąd też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że bezkonkurencyjnym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z kilku naczelnych względów. O tych przyczynach wskazuję niżej.

Restrukturyzacja w swoim zasadniczym znaczeniu wyznacza zmianę organizacji. W aspekcie kredytów wyznacza zmianę sposobu ich spłaty lub co wielokrotnie wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia pojedynczego użytkownika, który do mnie przychodzi jest z grubsza zbliżona. Zaczyna się w każdym przypadku od jednego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Wszak człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego przyjemności. Po urlopie trzeba by wykonać odnowienie domu. Ile bowiem możemy bytować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na taki cel również jest możliwość zaciągnąć jak wskazuje reklama interesujący kredyt.

W tym momencie obnaża się brak odpowiedzialności dużej ilości odbiorców. Ponieważ bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w następnym miesiącu będzie posiadało środki pieniężne na spłacenie swoich zaciągniętych zobowiązań. Czasami dochodzą do tego strapienia życiowe np. utrata pracy i wtedy sytuacja zaczyna być trudna. Właściwie jest kiedy taka osoba nie później niż w takim momencie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie należyte kroki. W takim przypadku bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu efektywna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki wprawnym rozmowom mamy możliwość uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "ciężki" czas. Co więcej jest możliwość zredukowania wysokości spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli uporządkować nasz osobisty budżet.