Restrukturyzacja kredytów- porady profesjonalistów na szybkie wyjście z zadłużenia


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnorodnych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest bardzo zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i narzuca konieczność trochę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest kiedy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w jasny i przejrzysty sposób wskazać własne zarobki i co w naszym wypadku jest bardzo ważne koszty związane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do skorzystania tzw. poducha pieniężna.

Ale już gdy widzimy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do sumy dochodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z rozpoczęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem poważnych kłopotów finansowych. Powinniśmy mieć świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem wydatki związane z komornikiem mogą być wyższe niż teraźniejsze wydatki jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.