Restrukturyzacja kredytów- wskazówki fachowców na błyskawiczne wyjście z długów


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnych aspektów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym wypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób działania jest niesłychanie zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i wymaga odrobinę zmienionej taktyki działania. Dobrze jest wówczas gdy prowadzimy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wspaniałym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy wstanie w jasny i przejrzysty sposób ustalić własne przychody i co w naszym przypadku jest nader ważne koszty połączone ze spłacaniem naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka finansowa.

Z kolei gdy widzimy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do sumy profitów to jest to znak alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych kłopotów kredytowych. Powinniśmy posiadać świadomość, że np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem nakłady powiązane z komornikiem będą wyższe niż teraźniejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.