Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego specjalisty pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem demonstrują minione analizy prowadzone przez polski instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swych zadłużeń. Oznacza to, że z każdego roku wzrasta liczba osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego długu. Duża liczba znawców akcentuje to, iż jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Choć już w skali makro wywołuje to bardzo szkodliwe rezultaty dla krajowej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy finansowe wykorzystywać adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to konsument nie ma zasobów finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien czas lub zmniejszył wielkość rat.

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są stosunkowo drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.