Restrukturyzacja kredytów według doświadczonego konsultanta kredytowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z rozmaitych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest bardzo zbliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i wymaga nieznacznie zmienionej taktyki funkcjonowania. Świetnie jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w jasny i logiczny sposób wskazać własne dochody i co w naszym przypadku jest niesłychanie ważne wydatki powiązane ze spłatą naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka finansowa.

Natomiast gdy widzimy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do ilości przychodów to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być źródłem niebezpiecznych kłopotów kredytowych. Powinniśmy mieć świadomość, iż np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem ceny powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż teraźniejsze koszty jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do instytucji finansowej.