Restrukturyzacja kredytów- kompilacja wiedzy dla zadłużonych


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z różnorakich względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia działania jest nader przybliżony.

W którym momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i domaga się lekko zmienionej taktyki działania. Właściwie jest wówczas gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. znakomitym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu damy radę w jasny i przejrzysty sposób wskazać własne zarobki i co w naszym przypadku jest bardzo ważne nakłady powiązane ze spłacaniem naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy dostrzegamy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do sumy profitów to jest to znak alarmowy komunikujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem dotkliwych trudności kredytowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem koszta związane z komornikiem będą wyższe niż aktualne koszty jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.