Restrukturyzacja kredytów w czasach po ogólnoświatowym kryzysie


Działam w branży finansowo- pożyczkowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak sporym problemem w naszym polskim społeczeństwie jest kwestia długów. Więc też z czystym sumieniem mogę rzec, iż doskonałym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu podstawowych względów. O tych powodach wskazuję poniżej.

Restrukturyzacja w swoim głównym znaczeniu oznacza zmianę organizacji. W aspekcie kredytów określa zmianę spobobów ich spłacania lub co w wielu przypadkach wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia pojedynczego użytkownika, który to do mnie przychodzi jest z grubsza podobna. Rozpoczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Wszak człowiek całe życie ciężko pracuje i niewiele ma z tego pożytku. Po urlopie trzeba by wyremontować mieszkanie. Ile bowiem można żyć w domu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel również możemy zaciągnąć jak pokazuje reklama pociągający kredyt.

W tym czasie objawia się niefrasobliwość dużej ilości klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie posiadało zasoby finansowe na spłacenie swoich zaciągniętych kredytów. Nieraz dochodzą do tego problemy życiowe np. strata pracy i wtedy sprawa zaczyna być skomplikowana. Właściwie jest gdy taka osoba najdalej w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej skuteczna.

Przede wszystkim należy zainicjować pertraktacje z bankami. Dzięki skutecznym negocjacjom jesteśmy wstanie uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "dotkliwy" okres. Jednocześnie jest szansa zredukowania wysokości spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz domowy budżet.