Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego konsultanta pożyczkowego


Działam w branży finansowo- kredytowej od dobrych paru lat. Z biegiem lat zacząłem zauważać jak dużym kłopotem w naszym rodzimym społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Więc też z czystym sumieniem mogę rzec, iż najlepszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z wielu podstawowych względów. O tych przyczynach wspominam poniżej.

Restrukturyzacja w swoim fundamentalnym znaczeniu znaczy zmianę organizacji. W aspekcie kredytów określa modyfikację spobobów ich spłaty lub co niejednokrotnie wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia pojedynczego odbiorcy, który do mnie przychodzi jest z grubsza podobna. Zaczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie orientalnych wczasów. Przecież człowiek całe życie mozolnie pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po wakacjach wypadało by wyremontować dom. Ile bowiem można egzystować w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na tego typu cel także jest możliwość zaciągnąć jak określa reklama pociągający kredyt.

W tym momencie objawia się niefrasobliwość wielu klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w kolejnym miesiącu będzie posiadało zasoby pieniężne na spłacenie swych zaciągniętych pożyczek. Czasem dochodzą do tego problemy życiowe np. utrata pracy i wówczas sytuacja zaczyna być trudna. Dobrze jest gdy taka osoba najpóźniej w takowym czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie stosowne kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim trzeba rozpocząć negocjacje z bankami. Dzięki wprawnym rozmowom mamy możliwość uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "ciężki" czas. W dodatku jest możliwość redukcji poziomu spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli uporządkować nasz domowy budżet.