Restrukturyzacja kredytów- bardzo dobre rozwiązanie dla przekredytowanych


Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się raz za razem większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem pokazują minione analizy zrobione poprzez polski instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdym rokiem wzrasta ilość osób zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego długu. Duża liczba ekspertów podkreśla to, iż jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to skutek w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro wywołuje to nader szkodliwe skutki dla krajowej ekonomii. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne zastosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to klient nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien czas lub obniżył wielkość rat.

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są dość drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie lepszym wyjściem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.