Restrukturyzacja kredytów- idealne rozwiązanie dla zadłużonych


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się raz za razem większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie badania zrealizowane poprzez krajowy instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Duża liczba ekspertów akcentuje to, że jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Z kolei w skali makro wytwarza to nader szkodliwe skutki dla ojczystej gospodarki. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swoich zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty finansowe wykorzystywać adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie ma zasobów finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są stosunkowo kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.