Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej popularna w Polsce


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorodnych aspektów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest bardzo przybliżony.

W którym czasie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione pytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i narzuca konieczność odrobinę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest gdy prowadzimy swój domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu posiadamy możliwość w klarowny i przejrzysty sposób wskazać własne dochody i co w naszym wypadku jest nader istotne koszty połączone ze spłatą naszych kredytów. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do ilości dochodów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z rozpoczęciem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być źródłem znaczących problemów finansowych. Powinniśmy posiadać świadomość, że np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem koszty związane z komornikiem będą wyższe niż obecne koszty jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do banku.