Restrukturyzacja kredytów- kompilacja wiedzy dla przekredytowanych


Pracuję w dziedzinie finansowo- kredytowej od dobrych kliku lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak wielkim kłopotem w naszym rodzimym narodzie jest sprawa zadłużenia. Więc też z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najlepszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru naczelnych aspektów. O tych przyczynach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swoim podstawowym znaczeniu wyznacza modyfikację organizacji. W kontekście kredytów oznacza modyfikację spobobów ich spłacania lub co częstokroć wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia pojedynczego użytkownika, który to do mnie trafia jest z grubsza porownywalna. Zaczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wakacji. Przecież człowiek całe życie mozolnie pracuje i niewiele ma z tego pożytku. Po wakacjach trzeba by przeprowadzić odnowienie mieszkania. Ile bowiem można funkcjonować w domu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel także można zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa interesujący kredyt.

W tym czasie odsłania się niefrasobliwość dużej ilości klientów. Ponieważ bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy rzeczywiście w kolejnym miesiącu będzie posiadało zasoby finansowe na spłatę swoich zaciągniętych pożyczek. Czasami dochodzą do tego troski życiowe np. strata pracy i wtedy sytuacja zaczyna być trudna. Właściwie jest gdy taka osoba najdalej w takowym momencie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie należyte kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim wskazane jest zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki sprawnym pertraktacjom mamy możliwość otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "dotkliwy" okres. Jednocześnie jest możliwość zracjonalizowania poziomu opłacanych rat a co za tym idzie damy radę naprawić nasz osobisty budżet.