Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co musisz wiedzieć


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w momencie gdy kredytobiorca z przeróżnych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek postępowania jest nader zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i narzuca konieczność lekko zmienionej taktyki postępowania. Właściwie jest gdy prowadzimy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy wstanie w jasny i transparentny sposób wskazać swe przychody i co w naszym wypadku jest bardzo istotne koszty powiązane ze spłatą naszych kredytów. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy dostrzegamy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do ilości profitów to jest to sygnał alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z podjęciem decyzji bowiem zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych problemów finansowych. Musimy posiadać świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem koszta powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.