Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego konsultanta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorodnych względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Strategia działania jest bardzo przybliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i narzuca konieczność odrobinę zmienionej taktyki działania. Właściwie jest wówczas gdy prowadzimy własny domowy budżet w postaci formalnej np. kapitalnym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w klarowny i przejrzysty sposób stwierdzić własne dochody i co w naszym wypadku jest niesłychanie ważne wydatki połączone ze spłacaniem naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy widzimy, iż poziom naszych wydatków niebezpiecznie przybliża się do ilości dochodów to jest to znak alarmowy informujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną poważnych problemów kredytowych. Powinniśmy posiadać świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszty powiązane z komornikiem będą wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do instytucji finansowej.