Restrukturyzacja kredytów- idealna ścieżka do finansowej stabilności


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest wykorzystywana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnorodnych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób postępowania jest bardzo zbliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i wymaga trochę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w zrozumiały i przejrzysty sposób wyznaczyć własne zarobki i co w naszym przypadku jest bardzo istotne koszty połączone ze spłatą naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy zobaczymy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości profitów to jest to znak alarmowy mówiący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych trudności finansowych. Musimy posiadać świadomość, że np. w momencie kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem nakłady powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż obecne wydatki jakie jesteśmy zobowiązani wydać w stosunku do agencji bankowej.