Restrukturyzacja kredytów okiem sprawdzonego doradcy pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie badania przeprowadzone przez krajowy instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie płaci w terminie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdym rokiem wzrasta liczba jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego zadłużenia. Duża liczba znawców podkreśla to, że jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Natomiast w skali makro sprawia to nader szkodliwe skutki dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty pieniężne aplikować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub zmniejszył wysokość rat.

W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są stosunkowo drogie w obsłudze a przecież znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.