Restrukturyzacja kredytów według sprawdzonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic niesamowitego. Jak bowiem pokazują minione analizy zrobione przez polski instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zadłużeń. Oznacza to, iż z każdym rokiem przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Duża liczba specjalistów podkreśla to, że jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Choć już w skali makro rodzi to nader niepomyślne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy pieniężne stosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to odbiorca nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien czas lub zmniejszył wysokość rat.

W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.