Restrukturyzacja kredytów jako taktyka na pożyczkowe problemy


Funkcjonuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych parunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem widzieć jak dużym problemem w naszym polskim społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Stąd też z czystym sumieniem mogę rzec, że najwygodniejszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru podstawowych względów. O tych przyczynach wskazuję poniżej.

Restrukturyzacja w swoim fundamentalnym znaczeniu definiuje zmianę organizacji. W kontekście kredytów implikuje modyfikację spobobów ich spłacania lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia pojedynczego odbiorcy, który to do mnie trafia jest z grubsza porownywalna. Rozpoczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie orientalnych wczasów. Przecież człowiek całe życie ciężko pracuje i niewiele ma z tego przyjemności. Po urlopie wypadało by sfinalizować odnowienie mieszkania. Ile bowiem można żyć w mieszkaniu umeblowanym w stylu "późny PRL". Na taki cel także możemy zaciągnąć jak wskazuje kampania marketingowa wspaniały kredyt.

W tym czasie obnaża się brak odpowiedzialności dużej liczby klientów. Gdyż bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w kolejnym miesiącu będzie posiadało zasoby finansowe na spłatę swoich zaciągniętych kredytów. Niekiedy dochodzą do tego kłopoty życiowe np. utrata pracy i w takim przypadku sytuacja zaczyna być trudna. Dobrze jest gdy taka osoba najpóźniej w takowym momencie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie stosowne kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w najwyższym stopniu efektywna.

Przede wszystkim trzeba zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki sprawnym rozmowom zdołamy osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "ciężki" okres. Dodatkowo jest opcja zredukowania wysokości opłacanych rat a co za tym idzie zdołamy uporządkować nasz domowy budżet.