Restrukturyzacja kredytów w trudnych czasach


Funkcjonuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych paru lat. Z biegiem lat zacząłem zauważać jak sporym problemem w naszym rodzimym narodzie jest kwestia długów. Dlatego też z czystym sumieniem mogę rzec, że bezkonkurencyjnym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru podstawowych względów. O tych przyczynach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swoim zasadniczym znaczeniu oznacza modyfikację organizacji. W aspekcie kredytów implikuje zmianę sposobu ich spłaty lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia każdego odbiorcy, który do mnie trafia jest z grubsza podobna. Zaczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie dalekich wczasów. Gdyż człowiek całe życie mozolnie pracuje i niewiele ma z tego przyjemności. Po wakacjach trzeba by sfinalizować odnowienie domu. Ile bowiem możemy egzystować w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel również możemy zaciągnąć jak wskazuje reklama atrakcyjny kredyt.

W tym momencie objawia się brak odpowiedzialności dużej ilości użytkowników. Jako że bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie miało zasoby pieniężne na spłatę swych zaciągniętych zadłużeń. Nieraz dochodzą do tego troski życiowe np. strata pracy i wówczas sytuacja zaczyna być trudna. Właściwie jest gdy taka osoba nie później niż w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. Wówczas bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu skuteczna.

Przede wszystkim wskazane jest zainicjować negocjacje z bankami. Dzięki sprawnym rozmowom jesteśmy wstanie otrzymać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrwać "trudny" okres. Dodatkowo jest możliwość obniżenia poziomu opłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz osobisty budżet.