Restrukturyzacja kredytów według sprawdzonego eksperta pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie badania zrealizowane poprzez lokalny instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdego roku przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swojego długu. Duża liczba praktyków podkreśla to, że jeśli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to pokłosie w skali mikro. Jakkolwiek w skali makro rodzi to bardzo niepomyślne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie drogie w obsłudze a przecież zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny.