Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co musisz wiedzieć


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacji kiedy kredytobiorca z rozmaitych względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest bardzo zbliżony.

W jakim czasie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione zapytanie nie ma bezdyskusyjnej odpowiedzi. Każdy przypadek jest specjalny i wymaga nieco zmienionej taktyki postępowania. Dobrze jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wybornym wyjściem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w jasny i logiczny sposób ustalić swe dochody i co w naszym przypadku jest bardzo istotne wydatki powiązane ze spłacaniem naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poduszka pieniężna.

Z kolei gdy zobaczymy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy zarobków to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być źródłem niebezpiecznych kłopotów kredytowych. Powinniśmy posiadać świadomość, iż np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem ceny związane z komornikiem będą wyższe niż obecne koszty jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do instytucji finansowej.