siedem Absolutnie Nietypowych Zaordynowań Dla Dronów

siedem Absolutnie Nietypowych Używań Dla Dronów

Bądź co bądź drony wykorzystywane mieszczą powszechnie już od momentu dłuższego czasu, nie wcześniej teraz zdobywają gloria, a mnogość ich zastosowań przyprawia zawrót głowy. Pod warunkiem, iż loty są niekomercyjne, do 50 m wysokości, a doniosłość maszyny nie góruje 25 kg. Dron musi pozostawać w zasięgu wzroku telefonisty i nie być może stwarzać bezpośredniego pogrożenia dla osób, mienia i innych użytkowników powierzchni powietrznej.

Informatyk Samy Kamkar chcąc przejść barierę, jaką istnieje przestrzeń, zbudował zmodyfikowaną wersję Parrot AR Drone 2. „0”, który, jak się okazało można szarpnąć się na Taki dron jest w stanie wykryć różne drony typu Parrot w pobliżu i dopaść kontrolę nad nimi.

Jak tłumaczył naszej firmie rzecznik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, istnieją dwoje główne ograniczenia odnoszące się do bezzałogowych statków napowietrznych, które ważą skromniej niż 25 kilogramów. Takie drony wolno swobodnie kupować oraz wykorzystywać prywatnie, jednak podczas każdego przepływu musi on być w zasięgu oka "pilota".

dronEBee (SenseFly) to dron przedsiębiorstwa Parrot (tej odkąd AR Drone), kto jest dronem całkowicie autonomicznym do tego danym w 16-megapixelowy aparat Canon Powershot aż do samodzielnego tworzenia zdjęciu lotniczych, a od tego czasu sporządzania z nich map dużej dokładności.

W okresie powojennym technologia była nieodsłonięta po obu stronach www Żelaznej Kurtyny, Anglosasi rozwijali wówczas m.in drony z rodziców BTT (Basic Training Target), takie jakim sposobem "MQM-36 Shelduck" zaś "MQM-57 Falconer", jakie wykorzystywane były do tej pory do lat 80-tych.