Restrukturyzacja kredytów- zbiór wiedzy dla przekredytowanych


Pracuję w dziedzinie finansowo- pożyczkowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem czasu zacząłem zauważać jak sporym problemem w naszym polskim narodzie jest sprawa długów. Dlatego też z czystym sumieniem mogę rzec, iż najatrakcyjniejszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z kilku kardynalnych aspektów. O tych przyczynach wspominam niżej.

Restrukturyzacja w swym fundamentalnym znaczeniu określa zmianę organizacji. W kontekście kredytów wyznacza modyfikację sposobu ich spłaty lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich konsolidacja. Historia każdego użytkownika, który do mnie przychodzi jest z grubsza podobna. Zaczyna się za każdym razem od jednego kredytu np. na spędzenie egzotycznych wczasów. Wszak człowiek całe życie ciężko pracuje i niewiele ma z tego pożytku. Po urlopie trzeba by wyremontować mieszkanie. Ile bowiem można egzystować w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel także możemy zaciągnąć jak pokazuje reklama atrakcyjny kredyt.

W tym momencie odsłania się niefrasobliwość wielu klientów. Jako że bardzo duża grupa z nich nie zastanawia się nawet czy faktycznie w następnym miesiącu będzie miało środki pieniężne na spłatę swoich zaciągniętych zadłużeń. Czasami dochodzą do tego zmartwienia życiowe np. strata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być trudna. Dobrze jest gdy taka osoba najpóźniej w takowym czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie właściwe kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej skuteczna.

Przede wszystkim trzeba rozpocząć rozmowy z bankami. Dzięki sprawnym rozmowom posiadamy możliwość uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "trudny" okres. W dodatku jest możliwość redukcji wysokości opłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli uporządkować nasz osobisty budżet.