Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego doradcy kredytowego


Pracuję w branży finansowo- pożyczkowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem lat zacząłem zauważać jak sporym kłopotem w naszym polskim społeczeństwie jest sprawa długów. Stąd też z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że najlepszym wyjściem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z paru kardynalnych aspektów. O tych przyczynach wspominam poniżej.

Restrukturyzacja w swoim podstawowym znaczeniu definiuje modyfikację organizacji. W kontekście kredytów implikuje modyfikację sposobu ich spłaty lub co nierzadko wiąże się z tym zabiegiem ich integracja. Historia pojedynczego klienta, który do mnie trafia jest z grubsza jednakowa. Zaczyna się w każdym przypadku od 1-ego kredytu np. na spędzenie tropikalnych wczasów. Gdyż człowiek całe życie ciężko pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po urlopie wypadało by wykonać remont domu. Ile bowiem można funkcjonować w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego rodzaju cel również możemy zaciągnąć jak określa reklama interesujący kredyt.

W tym czasie objawia się niefrasobliwość wielu użytkowników. Jako że bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy rzeczywiście w kolejnym miesiącu będzie posiadało zasoby finansowe na spłacenie swych zaciągniętych kredytów. Nieraz dochodzą do tego strapienia życiowe np. strata pracy i w takim przypadku sprawa zaczyna być poważna. Właściwie jest kiedy taka osoba nie później niż w takim czasie zreflektuje się w swoim położeniu i podejmie należyte kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest w największym stopniu efektywna.

Przede wszystkim należy zainicjować rozmowy z bankami. Dzięki wprawnym pertraktacjom damy radę osiągnąć zawieszenie spłacanego kredytu i przetrzymać "trudny" okres. W dodatku jest szansa zracjonalizowania poziomu spłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli naprawić nasz osobisty budżet.