Restrukturyzacja kredytów- porady specjalistów na bezzwłoczne wyjście z zadłużenia


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z różnorakich względów nie radzi sobie z prawidłową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym sytuacji większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Sposób postępowania jest bardzo zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga nieznacznie zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest wówczas gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. świetnym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w zrozumiały i przejrzysty sposób ustalić swe dochody i co w naszym wypadku jest nader ważne wydatki związane ze spłacaniem naszych pożyczek. Właściwie jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do użytku tzw. poducha pieniężna.

Ale już gdy zobaczymy, iż poziom naszych kosztów niebezpiecznie przybliża się do sumy przychodów to jest to sygnał alarmowy komunikujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy czekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną poważnych trudności kredytowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Za każdym razem bowiem nakłady związane z komornikiem będą wyższe niż dzisiejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.