Restrukturyzacja kredytów- idealna ścieżka do finansowej niezależności


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim zmiana organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w momencie kiedy kredytobiorca z rozmaitych względów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek postępowania jest niesłychanie przybliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak zbudowane zapytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest wyjątkowy i narzuca konieczność nieco zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest gdy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. idealnym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu mamy możliwość w zrozumiały i logiczny sposób wskazać własne dochody i co w naszym przypadku jest bardzo ważne koszty związane ze spłacaniem naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze suma wolna do wykorzystania tzw. poducha pieniężna.

Ale już gdy widzimy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do sumy profitów to jest to sygnał alarmowy komunikujący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji dlatego, że zbytnia niefrasobliwość może być źródłem poważnych kłopotów finansowych. Musimy mieć świadomość, że np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie możemy do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem ceny powiązane z komornikiem mogą być wyższe niż obecne nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do banku.