Restrukturyzacja kredytów- perfekcyjne rozwiązanie dla przekredytowanych


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacie i jest stosowana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorakich względów nie radzi sobie z poprawną spłatą zaciągniętych deklaracji. Nie ma w tym casusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb działania jest nader przybliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest wskazana?
Na tak postawione pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga lekko zmienionej taktyki funkcjonowania. Dobrze jest wówczas gdy prowadzimy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wybornym rozwiązaniem jest popularny arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu damy radę w zrozumiały i przejrzysty sposób określić własne dochody i co w naszym wypadku jest niesłychanie istotne wydatki związane ze spłacaniem naszych pożyczek. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do wykorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Ale już gdy dostrzegamy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości przychodów to jest to znak alarmowy informujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak w największym stopniu wskazana. Nie możemy czekać z wykonaniem decyzji ponieważ zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną poważnych problemów kredytowych. Powinniśmy posiadać świadomość, iż np. w chwili gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. Zawsze bowiem koszty związane z komornikiem mogą być wyższe niż dzisiejsze nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do banku.